17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Народна банка ќе ги презентира априлските проекции

Најчитани вести

Народната банка денеска ќе ги презентира априлските макроекономски проекции.

Пролетните проекции се дел од редовниот циклус на проектирање на Централната банка.

На презентацијата ќе бидат присутни гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска и вицегувернерите на Народната банка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com