0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Народен правобранител: Одговорност за трагичниот настан мора да има

Најчитани вести

Народниот правобранител изразува длабоко жалење за трагичниот настан во болницата во Тетово, во кој животот го загубија голем број пациенти хоспитализирани за лекување од Ковид-19, а во кој има и повредени пациенти и здравствени работници, се вели во соопштението од Народниот правобранител.

Изразувајќи сочувство до семејствата на трагично загинатите лица и надеж за брзо закрепнување и оздравување на повредените во овој настан, Народниот правобранител смета дека само со брза и ефикасна истрага ќе се докаже дека функционира правната држава- системот.

-Одговорност за трагичниот настан мора да има. Тоа државата во најмала рака им го должи на семејствата кои останаа без своите најблиски, потенцира Народниот правобранител.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com