19.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Нарасна трудничкото стомаче на Сека

Најчитани вести

Како што е веќе познато, по упорната борба да се оствари по вторпат како мајка, пејачката Сека Алексиќ остана во блажена состојба.

Таа и нејзиниот сопруг Веjко Пиљикиќ веќе го имаат синот, Јаков. Сека ја сподели среќната вест со јавноста пред месец и половина, како и информацијата дека другиот син ќе го носи името Исак. Иако е во рана бременост, таа направи современ тест од кој ги открива генетиката на плодот како и полот.

Стомачето веќе нарасна, а гордата мама едвај чекаше да им го покаже на сите.

Таа на социјалните мрежи сподели фотографија со својот син, каде се видливи првите знаци на бременост, а потоа позираше во костим за капење кој убаво го исцрта стомакот. „Убава“, „Ова е најубавата фотографија што сум ја видел денес“, „Честитки“, „Напред, Секо“, коментираа сите обожаватели.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com