Home » НАПРЕДНАТА Лили Ален признава: Ја изгубив невиноста на 12 години

НАПРЕДНАТА Лили Ален признава: Ја изгубив невиноста на 12 години

by Lina Muslija

38-годишната британска пејачка Лили Ален, мајка на две деца, која од 2020 година е во брак со ѕвездата од серијата „Stranger Things“, Дејвид Харбор (48), била на одмор со својот татко и помладиот брат Алфи кога ја изгубила невиноста, на само 12 години.

Таа му раскажала на Алан Кар во неговиот поткаст „Life’s A Beach“ за оваа трауматична ситуација и како нејзиниот татко за тоа време мислел дека таа исчезнала.

„Всушност исчезнав. Ја изгубив невиноста со момче по име Фернандо во Бразил. Кога имав околу 12 години, не, не се шегувам. Никогаш повеќе не зборував со него. Моите мислеа дека навистина исчезнав. Отидов во неговиот хотелска соба, бев на одмор со татко ми и брат ми и очигледно не се вратив во својата соба“, изјавила пејачката ѝ додала дека „наредниот ден го преспала“.

„Полицајците буквално ја ’чешлаа‘ плажата. Луѓето мислеа дека сум се удавила, а јас немав срце да им кажам: ’Не, само ја изгубив невиноста‘. Беше малку трауматично, немав секс долго време после тоа“, додала пејачката.

Според законот, сексот со дете под 12 години се смета за силување. Тоа значи дека децата на таа возраст никогаш не можат да се согласат на секс и затоа се смета за кривично дело. Не е познато колку години имал наведениот маж.

Дополнителна траума за пејачката било тоа што на 14 години имала сексуален однос со познатиот пријател на нејзиниот татко. Таа детално ја опишала оваа случка во својата автобиографија „My Thoughts Exactly“, во која го обвинила нејзиниот татко дека сè претворил „во шега“.

Таа напишала дека била испратена во хотелот да врати фудбалска опрема на одредена машка славна личност по хуманитарниот натпревар што тој го одиграл. Се сретнале во хотелски бар и тој ја почестил со пијачка пред да ја однесе во нејзината соба и да има односи со неа.

„Имав 14 години.“

Признала и дека била премногу исплашена како би признала на татко ѝ што се случило, но кога тој на крајот дознал, тврдела дека ја игнорирал целата ситуација.

„Татко ми го претвори тоа во нешто што им го кажа на своите пријатели. Тие направија детални планови да го уценат ликот и вежбаа како ќе го побараат и ќе го малтретираат. Само знам дека татко ми го претвори мојот секс со човек кој едвај го познавав, шега што ја сподели со пријателите. Не се чувствував добро поради тоа“, признала пејачката.

Лили сега е среќно мажена за актерот Дејвид Харбор, со кого се венчала во Лас Вегас во 2020 година, а има две ќерки од првиот брак со Сем Купер.

Таа и Сем се венчаа во 2011 година, а се разведоа во 2018 година.

Во меѓувреме, Лили отворено проговорила за бурните односи со нејзиниот татко, од кого на крајот се отуѓила.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More