17.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Направете го овој трик со три коцки мраз и никогаш повеќе нема да мора да ја пеглате облеката!

Најчитани вести

Многу домаќинки ќе бидат среќни да знаат дека во иднина не мора секогаш да ја пеглаат облеката по перењето.

Облеката може да ја извадите од машина речиси испеглана, ако ставите две или три коцки мраз во неа. Имено, мразот ќе се стопи од топлината и ќе создаде пареа што ќе ги исправи брчките на гардеробата. Оние кои го испробале овој трик пробајте да не ја полните машината премногу, бидејќи пареата ќе има подобар ефект со помалку алишта.

Постои уште еден трик што многу жени го применуваат, а на други им е чудно. Имено, хулахопките што ги носеа во текот на денот се ставаат во замрзнувач навечер. Повторно можете да носите наутро!

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести