-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Наполи ќе му понуди нов договор на Инсиње по завршувањето на ЕП

Најчитани вести

Наполи ќе му понуди нов договор на капитенот на тимот Лоренцо Инсиње по завршувањето на Европското првенство, пренесува „Кориере дело Спорт“.

Тековниот договор помеѓу фудбалерот и клубот се пресметува до јуни 2022 година.

Прелиминарните преговори меѓу страните не поминаа добро. Наполитанците сакаат да му понудат договор на играчот со намалување на платата, што апсолутно не му се допаѓа на напаѓачот.

Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на играчот на 48 милиони евра.

Во сезоната 2020/21, Инсиње играше на 48 натпревари на сите турнири, постигна 19 гола и направи 11 асистенции.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести