Home » Наполи конечно го доведе првото летно засилување

Наполи конечно го доведе првото летно засилување

by Lina Muslija

Бразилскиот интернационалец Натан е нов фудбалер на Наполи. Италијанскиот шампион ќе плати 10 милиони обештетување за 22-годишниот стопер, кој доаѓа од редовите на Ред Бул Брагантино.

Натан е замена за Ким Мин Јае, кој по само една сезона во редовите на Наполи замина во Баерн Минхен, кој ја плати неговата откупна клаузула од 50 милиони евра.

Италијанскиот шампион е релативно мирен на трансфер-пазарот ова лето, па Натан е првото нови име во тимот покрај новиот тренер Руди Гарсија, кој го наследи Лучијано Спалети.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More