32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Наполи еден месец без Кулибали

Најчитани вести

Калиду Кулибали нема да може да им помогне на соиграчите од Наполи во наредните неколку натпревари. Сенегалецот се повреди на натпреварот против Парма по само пет минути игра.

Наполи не објави каква повреда заработил Кулибали, додека италијанските медиуми објавија дека тој ќе паузира еден месец.

Кулибали ќе ги пропушти мечевите против Сасуоло и Лацио во првенството, односно Перуџа во Серија А.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com