10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Наполи даде гол после само 9 секунди

Најчитани вести

Наполитанците изгубија 3-1 во Верона, но мечот ќе се памети по нивното водство по само 9 секунди од почетокот. Федерико Димарко направи грешка, па Мексиканецот Лозано го отвори резултатот.

Ова е најбрзиот гол во клупската историја на Наполи, но не и во Серија А. Минатиот месец Рафаел Леао од Милан погоди после само 6 секунди против Сасуоло и тоа е најбр гол во историјата на италијанскиот фудбал.

Наполи поведе но на крај изгуби 3-1 од Верона. Елиф Елмас влезе во 83′ минута од мечот наместо Зјелински.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести