4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Напад врз амбасадата на Азербејџан во Иран, убиен е чувар

Најчитани вести

Едно лице загина, а две се повредени, кога напаѓач отвори оган врз обезбедувањето пред Амбасадата на Азербејџан во Иран.

Еден чувар е убиен во нападот на Амбасадата, потврди азербејџанскиот министер за надворешни работи.

Напаѓачот со калашников го убил шефот на обезбедувањето, изјави министерот.

Ранети се уште две лица.

Најнови вести