12.8 C
Skopje
Thursday, May 19, 2022

Нападнатиот доктор од Тетово е во добра состојба

Најчитани вести

Пациент од Голема Речица крвнички претепал кожен лекар во Клиничката болница во Тетово, кој сериозноста на повредите специјалистот е префрлен на скопските клиники.

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска истакна дека разговарал со МВР и како што порача, докторот е во добра состојба без посериозни повреди.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com