17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Наоми Кембел позираше гола во Африка, но сите овие фотографии носат многу силна порака!

Најчитани вести

Англиската манекенка Наоми Кембел (50) повторно го пресече светот и покажа дека е неприкосновена, дури и на 51 година кога позираше за насловната страница на едно списание во Кенија.

Поранешниот топ модел и поранешен ангел на Викторија Сикрет се соблече топлес за снимање и покажа дека изгледа совршено и младешки.

https://www.instagram.com/p/CLrRTIdrGWh/?utm_source=ig_embed

Таканаречената „Црна пантерка“, која влезе во светот на модата на 15-годишна возраст, сепак изгледа одлично за нејзината возраст, па многу жени ширум светот можат да и завидат на нејзиното убаво тело и убавото лице, а сите велат дека е минимум 10 години помлада.

Таа сега позира за списанието „i-D“ во Кенија, па рече:

  • Кога ќе ги видите овие слики, се надевам дека ќе видите дека Кенија е убава, дека Африка е убава – рече Наоми.
  • Мислам дека луѓето сега навистина ќе го отворат умот и ќе започнат да сфаќаат дека вистинската убавина е во Африка. Има толку скапоцени камења, толку многу скриени тајни. Доаѓам овде од 1994 година и сè уште ги откривам работите – истакна таа
  • Горда сум што сум дел од снимањето со млади креативци, кои се, сите, моја боја на кожа – истакна таа особено.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com