5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

НАОМИ КЕМБЕЛ НИКОГАШ НЕ БИЛА ПОСРЕЌНА: Откри како се чувствува во улогата на мајка! (ФОТО)

Најчитани вести

Јавноста претпоставува дека Наоми се решила за посвојување на девојчето, но засега манекенката не се изјаснила

Пред неколку дена, Светот беше шокиран од веста дека супермоделот Наоми Кембел стана мајка.

Бидејќи немаше најава за бременост или приказна за посвојување, веста за бебето дојде како гром од ведро небо.

Сега Наоми на социјалните мрежи откри како се чувствува во улога на мајка.

„Никогаш не сум го почувствувала начинот на кој се чувствувам сега во изминатите неколку недели. Му благодарам на Бога за силната љубов што ја има мојата ќерка. Ви благодарам на сите за сите пораки за поддршка. И покрај предизвикувачката година, јас сум благодарна за овој благослов. Ние наскоро се приближуваат кон крајот на тунелот, љубовта, упорноста и силата издржуваат сè “, напиша Наоми покрај фотографијата на која позира во градина полна со цвеќиња.

Јавноста претпоставува дека Наоми се решила да за посвојување на девојчето, но засега, манекенката не даде коментар на оваа тема.

И нејзината мајка е горда што стана баба.

„Честитки за мојата ќерка Наоми за раѓањето на нејзината ќерка. Пресреќна сум затоа што чекав многу долго да станам баба”, рече мајката на Наоми Кембел.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com