0.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Наоми Кембел искрена: Зошто избрав кариера пред сродна душа

Најчитани вести

САД– Станува искрена за рамнотежата помеѓу работата и животот. Супермоделот Наоми кембел (51) го краси новиот специјален број на The Cut и отворено зборува за жртвување на својот љубовен живот за брзиот начин на живеење на модната икона.

„Би рекол дека жртвата навистина ја пронаоѓа сродната душа што ќе ве разбере“, рече Кембел за изборот. “Навистина е проблем кога сите мислат дека сте силна … знаете, јас сум силна, но исто така сум чувствителна. Знам дека во врските треба да правам компромис”.

Ѕвездата – која се здоби со репутација дека е тешка за работа во 90 -тите и раните 2000 -ти, додека шеташе по писти низ целиот свет – исто така, вели дека тоа се одразило на нејзиното минато и на личниот раст.

„Немам проблем повеќе да се гледам себеси во огледало и да се соочам и поседувам она што сум“, рече таа. “И сигурно кога бев помлада, не го користев секогаш на вистински начин. Потребен е раст”.

Деновиве, да се биде опкружен со „сакани“ е врвен приоритет за Кембел.

„Да се ​​биде со вашите сакани кои само сакаат да уживаат во квалитетно време ми е најважно. Сакам моите пријатели да успеат. Сакате да ги заштитите оние што ги сакате. И што е најважно, ми треба помош, разбирање и водство, важно е да се сетам да кажам „благодарам“. Речиси како закана – „Никогаш не знаете кога можеби ќе ви треба таа личност да ви помогне повторно или да ве води“.

Претходно оваа година, супермоделот ги изненади фановите кога откри дека станала мајка.

„Прекрасен мал благослов ме избра да бидам нејзината мајка“, објави Кембел на Инстаграм. “Чест ми е што ја имам оваа нежна душа во мојот живот, нема зборови да ја опишам доживотната врска што сега ја споделувам со тебе, мојот ангел. Нема поголема љубов”.

Вчера, Кемпбел сподели слики од снимањето на насловната страница на Инстаграм, славејќи го тимот креативци кои помогнаа да се направи снимањето и забележувајќи ја важноста на застапеноста во модата.

„Горда сум на целиот тим, и сите сме со иста боја како мене“, напиша Кембел во описот. “По 35 години конечно се случува. Не знам какви временски услови да скокам или плачам од радост, но сите што ме познаваат … знаат добро што е следното ниво за освојување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com