12.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Наоми збуни со фотографија за која сите мислеа дека е нејзината ќерка!

Најчитани вести

Една од најпознатите манекенки на светот, 51-годишната Наоми Кембел, пред неколку дена се пофали на социјалните мрежи дека станала мајка. Нејзиното бебе, како што вели таа, стигнало на свет. Возбудената Наоми на Инстаграм веднаш сподели фотографија на која гордо ги држи нозете на малото девојче во рацете.

Потоа објави друга фотографија заедно со која напиша како е „блажена и благодарна“. Нејзините обожаватели беа воодушевени, но таа успеа да збуни многумина. Тие мислеа дека Наоми го покажа лицето на своето новородено девојче. „Таа е твојот најдобар подарок за роденден. Таа е совршена. Бог да те благослови “, напишаа многумина. Но, тие ја игнорираа бојата на кожата на девојчето на последната фотографија дека е потемна отколку на претходната.

‘Наоми на нејзиниот роденден објави фотографија од своето детство. Таа фотографија е направена кога таа имала три месеци. Ова не е нејзината ќерка “, заклучија другите и им ја разјаснија ситуацијата на оние кои беа збунети и почнаа да коментираат прерано. Манекенката е исклучително среќна за новиот член на семејството, но лицето на малото девојче сè уште не е прикажано.

Патем, пријателите на модната икона, за странските медиуми, открија дека детето е родено од сурогат мајка. Неколку дена се шпекулираше дали станува збор за посвојување или заменик. ‘Наоми избра сурогат мајка и беше со неа сите девет месеци. Пресреќна е што го прошири своето семејство и со нетрпение го очекува секој изминат ден ‘, рекле нејзините пријатели. Патем, Наоми ги навестуваше добрите вести минатата година кога изјави дека 2021 година ќе биде нејзината најдобра година, но никој во тоа време немаше идеја за што точно алудира.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com