-0.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Над 30 повредени во автобуска несреќа во Германија, повеќето деца

Најчитани вести

Најмалку 30 лица, од кои и неколку деца, се повредени во синоќешната автобуска несреќа во германскиот град Бранденбург, на околу 85 километри западно од Берлин.

Локалните медиуми пренесоа дека сите се веќе хоспитализирани, информации за жртви во несреќата сеуште нема.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com