-1 C
Skopje
Saturday, January 16, 2021

Над 30 повредени во автобуска несреќа во Германија, повеќето деца

Најчитани вести

Најмалку 30 лица, од кои и неколку деца, се повредени во синоќешната автобуска несреќа во германскиот град Бранденбург, на околу 85 километри западно од Берлин.

Локалните медиуми пренесоа дека сите се веќе хоспитализирани, информации за жртви во несреќата сеуште нема.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести