18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Над 20 илјади граѓани се пријавиле за вакцинирање против ковид-19

Најчитани вести

Вчера официјално беше пуштен во употреба сајтот vakcinacija.mk, преку кој граѓаните од Македонија можат да се пријават за вакцинирање против ковид-19.

Според информациите, досега над 20 илјади граѓани изразиле желба да се вакцинираат и преку системот „Мој термин“ ќе бидат распоредени за времето и местото каде ќе бидат вакцинирани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com