18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Навивачи на Селтик избодени од маскирани лица во Рим

Најчитани вести

Двајца навивачи на Селтик се во болница откако биле избодени со нож пред бар во Рим.

Денеска Лацио го пречекува Селтик, тензично е меѓу фановите на двете екипи низ улиците во Рим.

Двајца навивачи на Селтик пиеле во пабот „Флан ОБрајан“ кога маскирани лице со нож ги избоделе во грб. Нивните повреди не се опасни по живот.

Проблемите меѓу навивачите на Селтик и Лацио почнуваат уште од натпреварот во Глазгов. Се верува дека фановите на италијанскиот тим се одмаздуваат бидејќи на минатиот меч навивачи на Селтик покажаа банер со италијанскиот диктатор Бенито Муселини како виси надолу.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com