Home » Навивачите на Јувентус полудеа по Ди Марија

Навивачите на Јувентус полудеа по Ди Марија

by Журнал.мк

Анхел Ди Марија синоќа пристигна во Торино каде треба да го реализира трансферот во редовите на Јувентус.

Денеска офанзивецот треба да ги мине медицинските прегледи, а пред истите да ги направи се соочи, поздрави со навивачите кои се појавија во голем број. Ди Марија се фотографираше, потпишуваше автограми и со тоа на најдобар можен начин ја започна врската со фановите кои дефинитивно со нетрпение очекуваат Аргентинецот да заигра за нивниот омилен клуб.

Според медиумите Анхел ќе потпише едногодишен договор вреден 7 милиони евра, плус бонуси.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More