9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Навивачите на Манчестер јунајтед сакаат Солскјер да си замине

Најчитани вести

Британски „Сан” спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите сакаат заминување на 46-годишниот Норвежанец. Останатите 35,6 проценти од испитаниците му дадоа поддршка на тренерот. Во истражувањето учествувале 4.400 навивачи на Јунајтед.

Претходно, раководството на клубот од „Олд Трафорд” изрази поддршка за Солскјер.

По осум кола во Премиер лигата, Манчестер јунајтед има само девет бода или два повеќе од екипите кои се наоѓаат во зоната на испаѓање.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести