21.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Навивачите на Манчестер Јунајтед го нападнаа Симеоне со пиво

Најчитани вести

Навивачите на Манчестер Јунајтед синоќа го нападнаа тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне со пиво. Тие го нападнаа на крајот од натпреварот во Лига на шампиони, во кој Манчестер беше поразен со 0:1 и елиминиран од европското фудбалско натпреварување.

Гневни од поразот, фрустрацијата ја исутурија на противничкиот тренер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com