2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Навални пренесен во болница поради можна респираторна болест

Најчитани вести

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални бил пренесен во болница поради можна респираторна болест и бил тестиран за коронавирус, јави весникот Известија, повикувајќи се на затворската служба.

Навални претходно изјави дека има треска и силна кашлица и оти тројца од 15-те затвореници во неговото одделение се лекуваат во болница од туберкулоза.

Еден од најистакнатите критичари на рускиот претседател Владимир Путин минатата недела објави дека почнува штрајк со глад.

Навални (44) исто така тврди дека управата во затворот не му обезбедила соодветна медицинска нега за акутни болки во грбот и нозете.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com