27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Му се слоши на сведок на судењето за убиството на Пино Секондо

Најчитани вести

На сведокот Рамиз Али во судскиот процес за убиството на Пино Секондо му се слоши, по што судот даде 30-минутна пауза, а беше повикана екипа на брза помош, која дојде во судницата и го прегледа.

Откако медицинската екипа на сведокот му даде терапија за смирување, судијката Ленка Давиткова го продолжи судењето. Сведокот е на предлог на обвинителката Лидија Раичевиќ, која го застапува обвинението.

Сведокот продолжи да одговара на прашања на обвинителката за тоа што видел и засведочил критичната вечер со Али Фуркан, кој е првоосомничен во случајот.

Дваесет и двегодишната скопјанка Ангела Ѓорѓиевска е обвинета како соучесник во убиството на тогаш 26-годишниот Секондо, настан што се случи на 11 декември лани. По првоосомничениот полицијата сè уште трага.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com