Home » Му се оствари желбата на Роналдо – Брозовиќ на прв тренинг во Ал Наср (ВИДЕО)

Му се оствари желбата на Роналдо – Брозовиќ на прв тренинг во Ал Наср (ВИДЕО)

by Lina Muslija

Саудискиот клуб Ал Наср подготовките за новата сезона ги започна без своите највредни фудбалери – Кристијално Роналдо и Марсело Брозовоиќ, но Португалецот и Хрватот сега им се приклучија на соиграчите на тренинг кампот во пресрет новата сезона која се очекува да биде исклучително интересна во тамошното првенство по големите засилувања.

Камерите го уловија и првиот поздрав на репрезентативците на Португалија и Хрватска кои за прв пат во кариерата ќе играат рамо до рамо.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More