8.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Мусави: Иран не сака да војува со ниту една земја

Најчитани вести

Иран не сака да војува со ниту една земја, ја пренесе денеска иранската агенција Мехр изјавата на командантот на иранската војска генерал мајор Абдулрахим Мусави.

Тензиите меѓу Иран и САД се разгореа минатиот месец, откако иранската војска собори американски дрон.

Ирански официјални претставници тврдат дека дронот беше соборен во иранскиот воздушен простор, додека Вашингтон наведува дека скапото беспилотно летало било во меѓународниот воздушен простор, пренесоа западните медиуми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести