19.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Мурињо ќе ги „решава проблемите“ со ангажман на Фелаини

Најчитани вести

Играчот за врска на Шандонг Луненг, Маруан Фелаини, може да се врати во Англија, објави „Би-би-си Спорт“.

Според британскиот медиум, тренерот на Спарс, Жозе Мурињо планира да го купи 33-годишниот Белгиец со кого работеше во Манчестер јунајтед.

Во февруари стана познато дека Шандонг Луненг е суспендиран од азиската Лига на шампиони поради финансиски проблеми.

Фелаини игра за Шандонг Луненг од февруари 2019 година. За кинескиот клуб, играчот од средниот ред одигра 57 натпревари, на кои постигна 20 гола и направи 5 асистенции.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести