7.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Мурињо ја одбил понудата од Дортмунд

Најчитани вести

Жозе Мурињо ја одбил понудата да го преземе тимот на Борусија Дортмунд, објави новинарот Диего Плаза. Португалецот не бил заинтересиран за преселба во Дортмунд, бидејќи сакал да води клуб што имал многу поголеми амбиции.

„Билд“ пред неколку дена објави дека Мурињо забрзано учел германски и се подготвувал да го замени Лусиен Фавр во Борусија. Челниците на „милионерите“ не биле задоволни од резултатите што ги постигнува Фавр со талентираниот тим што го има на располагање.

Наводно Мурињо имал желба да се врати во Реал Мадрид, каде тренер е Зинедин Зидан. Португалецот со Реал од 2010 до 2013 година освои три трофеи (Ла Лига, Копа дел реј и Суперкупот на Шпанија).

Жозе Мурињо е без работа од декември минатата година кога доби отказ во Манчестер Јунајтед.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com