15.8 C
Skopje
Monday, June 21, 2021

Мурињо не чека, почна да работи на трансфер на Де Хеа

Најчитани вести

Жозе Мурињо, кој од следната сезона ќе стане тренер на Рома е заинтересиран за услугите на голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Хеа. Според весникот „Кориере дела Сера“ Мурињо има намера да доведе замена за досегашниот прв голман Пау Лопез. Во исто време, португалскиот стретаг истакнал дека нема да смета на Робин Олсен, кој се враќа назад во Евертон. ж

Оваа сезона 30-годишниот Де Хеа одигра 32 натпревари за Јунајтед, но во полседно време се зборува дека неговото заминување од „Олд Трафорд“ е само прашање на време. Во април беше објавено дека „црвените ѓаволи“ можат да го испратат шпанскиот фудбалер на позајмица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести