14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Мурињо: Невозможно беше да не се победи

Најчитани вести

Тренерот на Рома, Мурињо беше презадоволен од играта на својот тим на гостувањето против Салернитана.

Екипата победи убедливо со резултат 4: 0, со два гола на Пелегерини, и по еден на Верету и Абрахам.

„Невозможно беше да не се победи“ , рече Мурињо , додавајќи:

„Бев совршено смирен од првата минута. Тимот одигра навистина добро. Некои би рекле дека не создадовме многу шанси во првото полувреме, но не дозволивме ниедно во второто. Ние контролиравме и направивме што сакавме со топката.”

Мурињо веќе една деценија работи во Италија.

„Среќен сум што се вратив во Италија. Клубот има вистински фанови, страст”.

Мурињо заклучи дека му недостасува искуство во тимот, и дека има посилни тимови во Серија А од неговите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com