32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Мурињо: Клоп е еден од најдобрите, неговото останува во Ливерпул е добра вест за Премиерлигата

Најчитани вести

Жозе Мурињо смета дека одлична вест за сите е тоа што Јирген Клоп го продолжува договорот со Ливерпул и уште долго ќе остане во Англија.

Ливерпул и Клоп си подадоа рака за нов договор според кој Германецот ќе остане на Енфилд до 2024 година.

„Мислам дека со тоа сите тие се среќни. Јирген е среќен, бидејќи ако не беше немаше да потпише. И тие се среќни бидејќи ако не беа среќни немаше да му понудат нов договор“, вели Мурињо.

„Но јасно е дека тоа се одлични вести за фановите на Ливерпул бидејќи тие го сакаат него, одлична вест е и за фудбалерите бидејќи се гледа дека имаат многу добар однос. Ова се одлични вести и за Премиерлигата бидејќи сакаме тука да ги имаме најдобрите играчи, најдобрите тренер и Клоп е еден од најдобрите“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com