12.8 C
Skopje
Saturday, November 27, 2021

Мурињо ироничен после 100-те гола на Тотенхем сезонава: Не е лошо за дефанзивен и лош тим

Најчитани вести

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, по натпреварот од Премиер лигата со Кристал Палас (4:1), иронично зборуваше за перформансите на тимот.

Лондонци оваа сезона постигнаа 100 гола на сите турнири.

– Ако статистиката е точна, тогаш 100 погодоци по сезона за дефанзивен и лош тим не се лоши. Добра недела за нас – три натпревари, девет бода. Не може да има ништо подобро од освојување максимален број бодови оваа недела пред големите натпревари во Европа и со Арсенал следната недела, рече Португалецот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com