24.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Мурињо: Второто полувреме го одигравме за публика

Најчитани вести

Tренерот на Рома, Жозе Мурињо ја пофали својата екипа после победата против Емполи на гости од 2:4.

Рома одигра одличен натпревар и водеше со 0:4 на полувреме, а домаќинот во второто полувреме успеа да постигне два гола и да го постави конечниот резултат. И покрај падот на играта во второто полувреме Португалецот сакаше да остане позитивен.

„Кога во прашање е второто полувреме, одигравме за публика. Ако дадевме гол за 5:0 сигурно многумина би го промениле каналот, вака останаа до крај“, низ шега одговори Мурињо.

„Пред овој натпревар знаевме дека Лацио, Аталанта и Фиорентина изгубија бодови, така ни беше важно да победиме и во тоа успеавме. Иако можевме и подобро да ја контролираме играта“, истакна Португалецот.

Серхио Оливеира кој пристигна од Порто постигна два гола на два натпревари во низа.

„Тој е одличен, феномен од техничко гледиште, ретко носи погрешна одлука. Освен тоа има способност и знае како да се справи со ситуацијата и кога да направи фаул“, потенцираше Мурињо.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com