27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Мурињо: Враќањето на „Олд Трафорд“ е враќање на местото каде што бев среќен

Најчитани вести

Жозе Мурињо, утре за првпат ќе се врати на „Олд Трафорд“ како менаџер на противнички тим. Во пресрет на натпреварот на Манчестер Јунајтед и Тотенхем, менаџерот на „петлите“ зборуваше за времето минато во Манчестер и порача дека во овој момент е среќен што е предводник на еден така квалитетен и голем клуб.

Со доаѓањето на Моу, лондончани врзаa три победи (Вест Хем, Олимпијакос и Борнмут), а од клубот посакуваат низата добри резултати да продолжи и утре на „Олд Трафорд“, каде Мурињо беше менаџер две и пол години.

„Сакам да играм големи натпревари, против најдобрите на светот. Тоа е најважната работа. Враќањето на „Олд Трафорд“ е враќање на местото каде што бев среќен, можам само тоа да ви го кажам. Имам одличен однос со фановите и верувам во нов одличен прием на „Олд Трафорд“. Но, сега ќе морам да пробам да најдам начин како да го совладам Јунајтед и тоа ми дава поразлична перспектива“, вели португалскиот стратег.

Дербито на колото во Премиер лигата ќе биде од големо значење и за менаџерот на „ѓаволите“, Оле Гунер Солскјер, затоа што може да биде негов последен натпревар на „ѓаволската“ клупа, доколку Мурињо се радува на легендарниот стадион.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com