23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

Мурињо во соблекувалната на Динамо им аплаудирал на играчите

Најчитани вести

Жозе Мурињо, по елиминацијата на негвиот Тотенхем од Динамо Загреб, во Лига Европа, им апалудирал на противниците.

Динамо го елиминираше Тптенхем со хет-трикот на Оршиќ. По натпреварот Мурињо влегол во соблекувалната на Динамо.

Португалецот со аплауз им ја честитал победата на „модрите“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести