10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Муричи го однесе Лацио во четврфиналето на Купот (ВИДЕО)

Најчитани вести

Со голот на косовскиот репрезентативец Ведад Муричи, лацио славеше против Парма со 2:1 во последниот осминафинален меч од Купот на Италија.

Лацио се намачи да дојде до следната рунда откако Парма успеа да се избори за реми со голот на Михаила во 83. минута. Римјаните водеа од 23. минута кога Пароло погоди за 1:0.

Во следната рунда од Купот на Италија, Лацио ќе се сретне со екипата на Аталанта.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести