-5.2 C
Skopje
Monday, January 24, 2022

Моќта на шминката: Најпознатата шминкерка Ники нашминка половина од лицето на Адел

Најчитани вести

Адел и Ники ја покажаа моќта на шминката!

Една од најпознатите девојки во светот и многу призната уметница во светот на шминката, Ники де Џегер, попозната како Ники Туторијалс, на својот канал на Јутјуб беше домаќинка на светски познатата и една од најталентираните пејачки Адел.

Тие две се шминкаа, разговараа, но и наздравија со чаша вино кога зборуваа за песните од новиот албум на Адел. Пејачката истакна дека е емотивно врзана за песните кои му ги посвети на синот.

Свесно го уништив животот на син ми (9) со развод, за јас да бидам среќна: Адел во новите песни за сè што со години криеше од јавноста

Тие две се пошегуваа и за моќта на шминката:

– Моќта на шминката се гледа кога ќе го погледнете моето лице, додека едната половина е нашминкана, а другата не. Сигурна сум дека ја гледате разликата – се пошегува пејачката.

И навистина, покрај тоа што Адел е многу убава, нашминката половина од лицето, ја нагласува нејзината убавина уште повеќе.

ВИДЕО:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com