12.8 C
Skopje
Saturday, November 27, 2021

Мојс ќе го продолжи договорот со Вест Хем

Најчитани вести

Дејвид Мојс ќе потпише нов договор со Вест Хем јунајтед. Клубот реши да го награди менаџерот за одличните резултати кои со „чеканите“ ги постигна минатата сезона.

Вест Хем јунајтед, минатата сезона ја завршија на шестото место во Премиер лигата. До финишот на сезоната се бореа за место во Лигата на шампионите, на крајот изборија пласман во Лига Европа.

Мојс, во кариерата ги предводел Евертон, Манчестер јунајтед, Реал Сосиедад и Сандерленд.

Клубот не ги објави деталите од новиот договор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com