10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

„Мојот татко е виновен за смртта на Џек“! Девојче објави видео за потонувањето на Титаник и за тоа го обвини својот татко (ВИДЕО)

Најчитани вести

Една корисничка на ТикТок понуди нова теорија за тоа кој всушност е виновен за смртта на Џек во популарниот филм Титаник, а нејзиното објаснување стана вирално.

Бројни обожаватели со години тврдеа дека Џек, кого го играше Леонардо ди Каприо, можеше да преживее ако Роуз (Кејт Винслет) му оставеше место на вратата што лебдеше во студениот океан. Сепак, оваа девојка сега тврди дека некој друг е виновен.

– Сите велат дека Џек можеше да го преживее тонењето на Титаник, ако Роуз се мрднеше само малку на таа врата. Но, јас ќе ти кажам кој навистина е виновен за смртта на Џек – рече девојчето и потоа покажа фотографија од Фредерик Флет, чуварот кој прв ја забележа ледениот брег. Да користеше двоглед, ќе ја видеше многу порано.

– Ова е човекот одговорен за смртта на Jackек. Тој е оној кој воопшто не успеал да го види ледениот брег – драматично рече девојчето, а потоа додаде:

– Но, кој точно е овој човек, веројатно се прашувате? Тоа е мојот татко “, рече таа и покажа фотографија од нејзиниот татко, а во позадина имаше сцена од Титаник.

@mackdaddyyy69420

I needed to set the record straight and end the debate #YouShouldKnow #titanic #fyp

♬ My Heart Will Go On (Titanic) – Maliheh Saeedi & Faraz Taali

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести