Home » „Мојата голема дебела свадба“ ќе добие трето продолжение

„Мојата голема дебела свадба“ ќе добие трето продолжение

by Журнал.мк

Третото продолжение на филмот „Мојата голема дебела свадба 3“ веќе почна да се снима во Грција, информира Детлајн.

Продолжението ќе се фокусира на Парис, ќерката на Тула и Иан, која ќе се мажи во Грција.

Во „Мојата голема дебела грчка свадба 2“, Парис доби покана од нејзината љубов Бенет даму биде партнерка на матура. Сепак, не е потврдено дали Парис ќе се омажи за Бенет.

Главната актерка во филмот Нија Вардалос за третото продолжение на филмот ги информираше фановите преку видео на Инстаграм, снимено од нејзиниот хотел во Атина.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More