4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

Мотоциклист тешко повреден на патот Гостивар-Вруток

Најчитани вести

На 15.08.2021 во 23.00 часот на регионалниот пат Гостивар-с.Вруток се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел агива“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.Ф.(82) од БиХ, патничко возило „опел зафира“, со германски национални ознаки, управувано од А.С.(49) од с.Боговиње, тетовско и мотоцикл „кавасаки З-900“, управуван од Н.Т.(33) од Скопје, информира МВР.

По незгодата, Н.Т. бил пренесен во Медицински центар-Гостивар, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Тетово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com