8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Мора да е феномен – норвешкиот тинејџер урна тешко достижен рекорд!

Најчитани вести

Норвежанецот Ерлинг Халанд е новиот феномен на европскиот фудбал. Младиот Норвежанец вечерва постигна два гола во поразот на Салцбург против Наполи. Никогаш еден дебитант во Лигата на шампионите не бил така ефикасен како Халанд.

Со овие два гола 19-годишниот Халанд веќе постигна шест гола во своите први три меча во елитното натпреварување, со што е апсолутен рекордер во натпреварувањето.

Овој фудбалер веќе е на радарот на неколку големи клубови ширум Европа, посебно по деветте гола на еден натпревар за Норвешка на Светското првенство за фудбалери до 20 години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести