1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Моралес пристигна во Мексико и сподели фотографија на социјалните мрежи

Најчитани вести

Боливискиот претседател Ево Моралес пристигна во Мексико каде доби азил, по оставката што ја поднесе под притисок поради протестите во неговата земја.

Тој по пристигнувањето, на „Твитер“ напиша дека го боли заминувањето од земјата од политички причини и вети дека ќе се врати посилен и поенергичен.

Моралес објави фотографија на која се гледа како лежи под импровизиран шатор.

„Ова беше мојата прва ноќ по напуштањето на претседателството и под принуда на државен удар. Им благодарам на своите браќа од сојузот Тропик оф Кокабамба на овозможената безбедност и нега“, напиша Моралес.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести