Home » МОН: Имаше обид за хакерски напад, но снимките се лажни

МОН: Имаше обид за хакерски напад, но снимките се лажни

by Журнал.мк

Од Министерството за образование и наука доцна вчеравечер за ТВ 21 потврдиле дека имало обиди за хакерски напад, но додаваат дека објавените снимки се лажни.

Од Министерството за телевизијата велат дека објавените видео снимки од страна на Твитер профилот „Моќна грчка армија“ не се земени од министерството, затоа што тие воопшто и немаат безбедносни камери.

Инаку, претходно на Твитер беше објавено видео за кое се тврди дека е од безбедносните камери на министерството.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More