32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Моника Левински побара од Бијонсе да отстрани стихови од песна во која пее за аферата со Бил Клинтон

Најчитани вести

Поранешната соработничка на некогашниот американски претседател Бил Клинтон, Моника Левински, побара од пејачката Бијонсе да ги отстрани стиховите во песната Partition од 2013 година. Бијонсе во оваа песна пее за аферата меѓу неа и Клинтон.

Скандалот се случи во периодот меѓу 1995 и 1997 година додека 22-годишната Левински работеше како приправничка во Белата куќа.

Левински на „Твитер“ побара од пејачката да ги отстрани стиховите кои ги смета за навредливи. Ова го напиша откако пејачката рече дека ќе ги отстрани и стиховите кои исто така се сметаат за навредливи за лицата со посебни потреби во нејзината нова песна Heated.

За потсетување, аферата меѓу Левински и Клинтон заврши на 19 декември 1998 година со импичмент на претседателот. Ова не е прв пат Левински да бара да се смени текст од песна кој го смета за навредлив. Претходно тоа го направи и за статија на Vanity Fair во 2014 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com