5.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Монако ќе добие добар дел од тортата доколку ПСЖ го продаде Килијан Мбапе

Најчитани вести

Во случај да се остварат најновите шпекулации и Килијан Мбапе навистина потпише за Реал Мадрид, Монако ќе ја наполни касата.Не пропуштај го и ова

Сфатете го сериозно изгледот на габата на нозете и ноктите! Прочитајте зошто…

Мбапе има договор со Французите до летото следната година, но тој одби во неколку наврати да ја продолжи соработката, па Парижаните се во ситуација сеуште да ја разгледаат можноста за продажба за да не му дозволат на нивниот најдобар играч да замине за бесплатно.

Реал Мадрид понуди 160 милиони евра, а ПСЖ наводно одби, но сапуницата само што започна и кралевите ќе се обидат да го реализираат трансферот на Французинот до крајот на месецот.

Во случај на продажба, трансферот се случува, освен ПСЖ, добар дел ќе добие и неговиот поранешен клуб Монако, благодарение на клаузулата што тогаш беше поставена во договорот на францускиот репрезентативец.

Според истото, ПСЖ мора да му плати на Монако 35 милиони евра доколку го продаде играчот ова лето.

Напаѓачот веќе го извести ПСЖ за неговата намера да не го продолжи договорот и да ја напушти француската престолнина, а покрај Реал, исходот внимателно го следи и Монако, кој се надева на ненадеен профит кој навистина не е безопасен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com