21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Момче на 18 години е првата жртва на електронските цигари во Белгија

Најчитани вести

18-годишен тинејџер е првата жртва на електронските цигари во Белгија.

Според тамошните медиуми момчето електронската цигара ја добило како роденденски подарок од пријателите. Набрзо откако почнал да ја користи изгубил свест и речи 20 дена бил во кома, по што починал.

Лекарите и истражните органи сметаат дека причината за смртта е тешко оштетување на белите дробови предизвикани од електронската цигара.

Родителите на момчето кажаа дека 18 годишниот немал претходни здравствени проблеми и дека редовно се занимавал со спорт.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com