7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Момче избодено со нож на концерт во Охрид

Најчитани вести

Охрид, 1 август- Седумнаесет годишно момче од Скопје било прободено со нож во Охрид, за време на концертот на Раста и Маја Беровиќ. Настанот се случил во СРЦ Билјанини извори, во 1.30 часот на 31-ви јули.

Додека се одржувал концертот, внатре во стадионот присутните го забележале повреденото момче, по што истото било префрлено во Општа болница Охрид. Станува збор за малолетно лице, момче на возраст од 17 години од Скопје. Повредата е од остар предмет, односно нож. Се превземаат мерки за расветлување на случајот – информираат од СВР Охрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести