Home » Момче барано со потерница спроведено во затвор

Момче барано со потерница спроведено во затвор

by Журнал.мк

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Чаир синоќа го лишиле од слобода Р.Е.(22) од Скопје, кој бил баран по потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна.

Лицето е предадено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната, соопшти МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More