7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Момент на одлука за Погба – сега или можеби никогаш

Најчитани вести

Според информациите од Англија, Реал Мадрид и Јувентус се подготвуваат да испратат финални понуди за Пол Погба, по кој ќе се знае конечно дали ќе успее некој од нив да дојде до Французинот или тој ќе остане на „Олд Трафорд“.

„Црвените ѓаволи“ за својата ѕвезда бараат 200 милиони, што е сума кој сигурно нема да ја платата споменатите два клуба.

Истите би издвоиле до 150 милиони евра, а во пол позиција се „кралевите“ поради тоа што ќе понудат на играчит 15 милиони евра годишна плата, сума што Јувентус во моментов не може да си ја дозволи.

Од друга страна колку и да одолева Јунајтед, ним и се потребни пари за новите засилувања, Мегваер и Фернандеш, па токму со евентуален трансфер на Погба ќе се покријат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести