-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Молотов коктел фрлен во тетовска продавница

Најчитани вести

Тетовската полиција соопшти дека синоќа настанл пожар во тетовска продавница откако кон неа било фрлено шише со запалива течност. Според полицискиот билтен при нападот се оштетени долниот дел од излогот и стаклото, но повредени нема.

Огнот е целосно изгаснат со интервенција на Територијалната противпожарна единица.

„Околу 2 часот и 30 минути во Секторот за внатрешни работи Тетово е пријавено дека на излог од продавница на улица „Иво Лола Рибар“ во Тетово, сопственост на 66-годишниот од тетовско Шемшово било фрлено шише со запалива течност“, изјави портпаролот на тетовската полиција Марјан Јосифоски.

Полицијата извршила увид и како што велат, се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com